Peridot Tarım

Peridot Tarım

Hakkımızda

Yüksek kaliteli besin çözümleri ile tarımsal verimliliği
artırın ve sağlıklı bir geleceğe yatırım yapın!
01
Biz Kimiz?

2017 yılında Adana merkezli olarak otomasyon sektöründe kurulan firmamız 3 yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından 2023 yılı itibariyle tarım sektörüne giriş yapmış ve bitkisel menşeili katı ve sıvı, organik ve mikrobiyal gübrelerin distribütörlüğünü almıştır.

1500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren firmamız bağlı olduğu illerde bayilik vermekte ve satış zincirini hızlı bir şekilde büyütmektedir. Bünyemizde bulunan markaların sevkiyatlarını bayilerimize yaparak çiftçilerimizin üretimde ihtiyacı olan katı ve sıvı, organik ve mikrobiyal gübreleri tedarik etmekteyiz. Firmamız müşterilerimize sahada ve ofiste alanında uzman Ziraat Mühendislerimiz ile destek vermektedir. İçinde bulunduğumuz tüm faaliyetlerde attığımız adımların sorumluluğunu biliyor, sabit fikirler yerine her zaman değişimin, yeniliğin öncüsü olma amacıyla araştırıyor, sorguluyoruz. İş partnerlerimizin fikirlerine ve çalışmalarına önem veriyor, Ben yerine Biz diyerek hedeflerimize ilerliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda onlara doğru hizmet sunuyor, şirket içi ve dışı tüm ilişkilerimizde dürüstlük ilkesiyle hareket ediyoruz.

Peridot Tarım İnşaat ve San. Tic. Ltd. Şti. olarak 1500 m2 kapalı alanda yönetim ofisi, showroom mağazası ve Depo bölümü ile faaliyetlerimizi ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Vizyon Misyon

Vizyonumuz

Bir bitkinin besi değeri, verimi ve kalitesi onun ulusal/uluslararası pazar değerini/ederini belirlemektedir.
Peridot Tarım olarak vizyonumuz; ‘Bitkiyi sağlıklı, kaliteli ve verimli yetiştirmek için gerekli bitki besinleri ve koruma ürünleri tedarik etmek, ülkemizde bitkisel üretimde özel bitki besleme ve ön koruma programları ile bitki üretiminde ve veriminde, üreticilerimize ürettiklerinde, uluslararası rekabette avantaj sağlayacak besi ve pazar değeri oluşturmak.
Peridot Tarım KOSGEB destekli olarak üreticilerle yaptığı özel anlaşmalarla ürünlerin uygulandığı sera/çiftlik imkânları ile biyo etkinlik ve biyo yararlılıklarını ölçecek Ar-Ge imkânlarına sahiptir. Bitkinin besi ihtiyacı tespit edilip her bitkiye özel bitki besleme programları hazırlanır. Böylece girdilerin optimum kullanımını sağlayarak, aşırı doz ve/veya ihtiyaç dışı gübre kullanımının önüne geçerek, toprakların çoraklaşmasını önleyici katkı sağladığı gibi daha ekonomik girdi planlamaları ile üreticilere mali tasarruf sağlamaktadır.

Vizyon Misyon

Misyonumuz

Bitkiyi sağlıklı, kaliteli ve verimli yetiştirmek için gerekli bitki besinleri ve koruma ürünlerini tedarik ederek ülkemizde bitkisel üretimde ve veriminde, üreticilerimize uluslararası rekabette avantaj sağlayacak besi ve pazar değeri oluşturmak. Bunun için; toprağın türüne, bitkinin türüne, bitkinin büyüme dönemine, bitkinin besin alma yoluna göre, özel bitki besinleri ve ön koruyucu ürünler tedarik etmekteyiz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi gübre ürünleri ve çözümleri sunarak, bitki büyümesini optimize ederek, yüksek kaliteli ve verimli ürünler elde etmelerine yardımcı olmak. Bunun yanı sıra, sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik ederek, doğal kaynakların korunmasına ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak. Fiyat, Kalite ve Maksimum verimliliği sağlayacak ürünleri firmamızın portföyüne ekleyerek üreticilerimizin maliyetlerini, maksimum faydalarını göz önünde bulundurarak tarımın her alanında hedeflediğimiz verim artışını ve kalite artışını sağlamak için çalışmaktayız. Peridot Tarım olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde insan besi zincirin diğer halkasında ve tüketim noktasında olan her paydaşta bu bilincin yerleşmesine ve yayılmasına katkı sağlamak için faaliyetlerinde bulunmak. Tarımsal verimliliğin artması için sürdürülebilir besin çözümleri sunarak, sektörde önde gelen firma olmak.

Bize Ulaş
Bize Ulaş!
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?